Roksana Felińska – dziewczynka z naszego Stowarzyszenia i jej mama,  które mieszkają w Gościnie k/ Kołobrzegu stanęły przed trudnym wyzwaniem zdobycia mieszkania na parterze. Dotąd mieszkają na wysokim pierwszym piętrze  . Roksana jest uzależniona bezwzględnie od wózka. Kończy w tym roku 15 lat i kończy szkołę podstawową. Codziennie jest  ze swojego piętra znoszona z wózkiem  na dół  a po szkole  wnoszona  na górę przez mamę i  współpracującego asystenta. Nie może dłużej być na dworze, bo później nikt jej nie wniesie. Zdarzyło się też jesienią ubiegłego roku, że spadła z wózkiem z półpiętra i doznała poważnego urazu kończyny dolnej.

Pan Burmistrz Gościna aktywnie wspiera  starania rodziny o mieszkanie na parterze rozpatrując lokalne możliwości. Aktualnie otworzyła się szansa kupienia  nowego mieszkania od dewelopera. Na samo jego wykupienie trzeba zebrać 140 tys. zł.

Do pomocy włączyła się CARITAS diecezji Koszalińsko –Kołobrzeskiej planując  pewną kwotę wpłaty  oraz udostępniła  swoje konto do wpłat przez  ludzi dobrej woli.

Całością zbiórki  zawiaduje ( ogromnie dziękujemy!!!) -Związek Krystyn w Polsce . Przewidziane są liczne akcje i atrakcje. Będziemy informować.

 Aktualnie wszystkich przyjaciół prosimy o wpłaty dowolnych kwot na:

 Konto CARITAS : 60 1020 2791 0000 7002 0234 4976 z dopiskiem : „Roksana”

Nasze konto Stowarzyszenia :21 1610 1162 7101 9363 2000 0001  : „dla Roksany”

albo na portalu internetowym :     zrzutka.pl

Na zdjęciach : Roksana i Krystyny oraz Roksana z lek. Urszulą Mejer